Planowanie cateringu na spotkania i szkolenia w firmie
Zespół SmartLunch

Planowanie cateringu na spotkania i szkolenia w firmie

Jak zaplanować profesjonalny catering na szkolenie dla pracowników, warsztaty, spotkanie biznesowe lub inne wydarzenie w firmie?

Zdrowy catering biznesowy na szkolenia, spotkania biznesowe i konferencje w firmie to inwestycja w zdrowie uczestników wydarzenia. Dostarczając zdrowe opcje żywieniowe, wspieramy pracowników w utrzymaniu zdrowych nawyków żywieniowych, co może przekładać się na lepszą wydajność i ogólną satysfakcję z pracy.

Sposób organizacji cateringu zależy od charakteru wydarzenia lub spotkania firmowego

Od czego zacząć przygotowania? Musimy wiedzieć jaki mamy budżet na catering. Jego określenie jest pierwszym krokiem w organizacji przedsięwzięcia. To pomoże ograniczyć nam dostępne opcje do tych, które mieszczą się w ramach finansów firmy.

Następnie poznajmy potrzeby żywieniowe uczestników eventu. To kluczowe dla wyboru odpowiednich potraw i przekąsek. Określmy rodzaj posiłków. Zastanówmy się, czy potrzebujemy pełnych posiłków, jak śniadania lub lunch, czy wystarczą przekąski i napoje. To zależy od rodzaju imprezy, jej długości i charakteru.

Firma cateringowa czy własna kuchnia?

Wybierzmy dostawcę cateringowego. Jeśli nasza firma nie ma własnej kuchni, rozważmy zatrudnienie zewnętrznego dostawcy. Upewnijmy się, że wybrana firma oferuje różnorodność opcji żywieniowych i jest w stanie dostarczyć posiłki na wyznaczone miejsce i czas.

Zamówmy catering z odpowiednim wyprzedzeniem, zwykle przynajmniej kilka dni przed planowanym wydarzeniem. To da dostawcy cateringowemu czas potrzebny na przygotowanie posiłków. Potwierdźmy szczegóły przed wydarzeniem - w tym datę, godzinę i miejsce dostarczenia jedzenia, a także szczegóły dotyczące menu.

Organizacja spotkania biznesowego. Poznajmy potrzeby uczestników wydarzenia

Ważnym krokiem w planowaniu zdrowego cateringu są preferencje żywieniowe uczestników zaproszonych na spotkanie - musimy je poznać. Zbierzmy informacje na temat preferencji żywieniowych, alergii pokarmowych i ograniczeń dietetycznych. Dzięki temu będziemy w stanie dostosować menu do różnorodnych potrzeb.

Zorientowanie się w potrzebach żywieniowych pracowników przed planowanym szkoleniem jest ważne nie tylko dla ich zdrowia, ale także dla zapewnienia pozytywnego doświadczenia podczas wydarzenia. Dzięki odpowiednim informacjom będziemy w stanie dostarczyć catering, który spełni oczekiwania i uczyni szkolenie bardziej komfortowym dla wszystkich uczestników.

W jaki sposobów zebrać informacje o potrzebach żywieniowych?

Można to zrobić na kilka sposobów. Popularne są ankiety online, które pracownicy mogą wypełnić przed planowanym szkoleniem. W formularzu mogą pojawią się pytania dotyczące alergii pokarmowych, preferencji żywieniowych (np. czy są wegetarianami, weganami, czy mają jakieś diety specjalne) oraz inne uwagi dotyczące żywienia.

Zbadać potrzeby możemy, wysyłając e-maila lub konsultując się indywidualnie. Niektóre firmy gromadzą bazy danych z informacjami o potrzebach żywieniowych pracowników, np. w ramach badań pracowniczych - skorzystajmy z tych danych.

Nawet jeśli nie otrzymamy od wszystkich uczestników informacji dotyczących ich preferencji żywieniowych, warto zawsze uwzględniać różnorodność w menu. Dzięki temu mamy większą szansę na dostarczenie posiłków, które zaspokoją różne potrzeby i zadowolą większość uczestników.

Jeśli korzystamy z usług zewnętrznego dostawcy cateringu, skonsultujmy się z nim w celu zapewnienia różnorodnych opcji żywieniowych. Firma cateringowa często ma doświadczenie w dostarczaniu posiłków uwzględniających różne diety i preferencje.

Kilka dni przed planowanym eventem, przypomnijmy uczestnikom, że mają możliwość zgłoszenia swoich potrzeb żywieniowych. Takie przypomnienie może być przydatne.

Najlepszy catering. Warto postawić na świeże i sezonowe potrawy

Świeże i sezonowe składniki są nie tylko smaczne, ale także bardziej odżywcze. Zastanówmy się nad sezonowością potraw i sezonowymi warzywami oraz owocami. To może być zarówno smaczne jak i ekonomiczne rozwiązanie.

Zawsze dostarczajmy dania wegetariańskie i wegańskie. Coraz więcej pracowników decyduje się na tego rodzaju dietę, więc warto zadbać o ich potrzeby. Sałatki, dania z kaszy quinoa czy kolorowe warzywa to dobre wybory.

Unikajmy nadmiaru przetworzonej żywności, która może być bogata w kalorie i niskiej jakości składniki. Wybierajmy zdrowsze źródła białka, jak drób, ryby oraz świeże produkty mleczne, warzywa i owoce.

Zachęcajmy do picia wody

Woda to kluczowy element zdrowego stylu życia. Zadbajmy o to, aby na spotkaniach zawsze była dostępna woda niegazowa i gazowana. Możemy także podać wodę z cytrusami lub świeżymi ziołami, co dodatkowo poprawi smak i nada waloru estetycznego stołom.

Rozważmy zdrowe przekąski. Między posiłkami pracownicy mogą być kuszeni przekąskami. Zamiast słonych przekąsek, zapewnijmy zdrowsze alternatywy, zaprośmy na przerwę kawową z udziałem orzechów, owoców, warzyw z dipem hummus czy jogurtem naturalnym z owocami.

Dostosujmy porcje. Upewnijmy się, że porcje podawane podczas cateringu są odpowiedniej wielkości. Zbyt duże porcje mogą zachęcać do przejadania się, co nie jest zdrowe. Warto zadbać o to, aby pracownicy mieli dostęp do mniejszych porcji, jeśli chcą kontrolować ilość spożywanych kalorii.

Edukujmy pracowników. Wprowadźmy krótką prezentację na temat zdrowego odżywiania i korzyści wynikających z dobrych nawyków żywieniowych. To może pomóc pracownikom zrozumieć, dlaczego zdrowe jedzenie jest ważne i dodatkowo ubogacić nasze szkolenie.

Wybór lokalizacji cateringu

Tym miejscem może być siedziba naszej firmy. Jeśli mamy dostęp do przestronnego pomieszczenia, możemy w nim umieścić catering. To może być biuro, sala konferencyjna lub specjalnie wyznaczone miejsce na spotkania. Wiele miast ma centra konferencyjne, które oferują sale wyposażone w potrzebny sprzęt oraz usługi cateringowe. To doskonałe miejsce do organizacji szkoleń i zebrań.

Dobrze sprawdzają się imprezy w restauracji hotelowej. Często oferują pomieszczenia na wynajem wraz z usługą cateringową. To dobre rozwiązanie, jeśli chcemy zapewnić wysoką jakość jedzenia i profesjonalną obsługę.

Można rozważyć kampusy uniwersyteckie. Jeśli organizujemy szkolenie na dużą skalę, kampusy uniwersyteckie często mają udogodnienia do wynajęcia, w tym sale konferencyjne i usługi cateringowe.

Jeśli nasza firma działa w przestrzeni coworkingowej, zapytajmy dostawcę o możliwość organizacji cateringu na miejscu. To może być wygodne rozwiązanie dla małych firm i startupów. Jeśli spotkanie jest planowane na świeżym powietrzu, zorganizowanie cateringu na trawniku, w parku lub na terenie firmowym może być świetnym pomysłem. Upewnijmy się tylko co do prognozy pogody i przygotujmy plan B na ewentualny deszcz.

To może Cię zainteresować

No items found.