Producent PRODUKTÓW POLIGRAFICZNYCH

Comex & SmartLunch

Niezbędna pomoc w optymalizacji przerw
W 2015 roku, z inicjatywy Prezesa Pawła Korczaka, firma Comex rozpoczęła współpracę ze SmartLunch. Codzienna dostawa posiłków pomaga regulować przerwy w pracy i wpływać pozytywnie na samopoczucie pracowników.
120
pracowników
110 000
wydanych posiłków
2015
współpraca od

o firmie

"Przygodę ze SmartLunch rozpoczęliśmy w 2015 roku. Decyzja była podyktowana niematerialnym podejściem, które wyraża się w przysłowiu “przez żołądek do serca”. Bardzo wielu pracowników nie korzysta z innych benefitów, jak na przykład karty sportowe, natomiast benefit w postaci SmartLunch reguluje przerwy w pracy i daje pracownikom możliwość zjedzenia posiłków z dofinansowaniem pracodawcy.”

Paweł Korczak
Prezes Comex

Wyzwanie

Przedstawiciele firmy Comex zaobserwowali u pracowników tendencję do indywidualnego zamawiania posiłków z dostawą do pracy. Odbieranie pojedynczych zamówień wiązało się jednak z koniecznością odchodzenia od stanowiska pracy i wprowadzało chaos na linii produkcyjnej. Dodatkowo, zamówienia były często dostarczane w różnych godzinach, poza wyznaczonym czasem na przerwy obiadowe. Chcąc dalej umożliwiść pracownikom korzystanie z dostawy posiłków do pracy, jednak w bardziej zorganizowany sposób, przedstawiciele firmy Comex zwrócili się do nas z prośbą o wsparcie w codziennym organizowaniu posiłków dla swoich pracowników.

Rozwiązanie

Problem dezorganizacji przerw na produkcji został rozwiązany poprzez wyznaczenie kilku godzin dostawy posiłków od różnych restauratorów. Pracownicy z wyprzedzeniem mogą złożyć zamówienia w aplikacji, a dzięki dofinansowaniu pracodawcy niektóre posiłki są dla nich darmowe. Zamówienia docierają do firmy tuż przed przerwą, w specjalnie przystosowanych do tego termoboxach.  Opakowania są opatrzone imiennymi etykietami, dzięki czemu zmniejsza się prawdopodobieństwo zagubienia zamówienia czy pomyłek. W razie jakichkolwiek reklamacji pomocą służy Dział Obsługi Klienta SmartLunch.

Rezultat

Ze SmartLunch korzysta obecnie X pracowników zatrudnionych w firmie Comex. Od momentu wprowadzenia benefitu od razu udało się wyeliminować problem dezorganizacji na linii produkcyjnej. SmartLunch dostarcza posiłki w ściśle wyznaczonym czasie, tuż przed przerwami obiadowymi dla pracowników. Pracownicy, korzystający na co dzień ze SmartLunch, podkreślają że usługa pomaga im zaoszczędzić czas spędzany na gotowaniu w domu. Poza tym doceniają dużą różnorodność potraw, możliwość składania zamówień po pracy oraz terminowość dostaw. Pracodawca podkreśla korzyści płynące z bardzo prostego systemu rozliczania posiłków, który nie dostarcza żadnej dodatkowej pracy działowi kadr.