Sest-Luve Polska - Od obiadomatów po świeże i ciepłe posiłki ze SmartLunch

Sest-Luve Polska - Od obiadomatów po świeże i ciepłe posiłki ze SmartLunch

Historia o tym, jak SmartLunch ulepszył proces organizacji jedzenia i zapewnił pełnowartościowe posiłki pracownikom Sest-Luve Polska.

Sest-Luve Polska to firma wchodząca w skład Grupy LU-VE produkującej części dla sektora chłodniczego w Europie Środkowej, Rosji, Afryce Północnej i Ameryce Południowej. Obecnie Sest-Luve Polska obejmuje dwie fabryki i zatrudnia 570 osób. Firma chciała wprowadzić dofinansowanie do posiłków, żeby podnieść poziom zadowolenia pracowników i łatwiej rekrutować nowych kandydatów do pracy. Pierwszym wyborem były automaty vendingowe z gotowymi daniami obiadowymi, jednak przeprowadzona wśród pracowników ankieta wykazała, że taka forma posiłków nie jest dla nich satysfakcjonująca.

Konieczne okazało się szukanie innego rozwiązania żywieniowego. Firma stanęła przed trudnym wyborem. Wybudowanie kantyny pracowniczej nie wchodziło w grę ze względu na brak miejsca na terenie zakładów produkcyjnych. Pojawił się pomysł współpracy z firmą cateringową, ale lepszym rozwiązaniem okazał się SmartLunch, ponieważ oferował kompleksową organizację żywienia, aplikację do zamawiania dań i ułatwienia w rozliczaniu zamówień.

“Rozważaliśmy też nawiązanie współpracy z firmą cateringową, jednak SmartLunch okazał się znacznie bardziej atrakcyjny ze względu na obsługę całego procesu, aplikację i szybkie rozliczanie zamówień.”

Karolina Libertowska
Młodszy specjalista ds. personalnych w Sest-Luve Polska

W styczniu 2019 roku firma Sest-Luve Polska rozpoczęła współpracę ze SmartLunch, stopniowo wprowadzając usługę do dwóch fabryk. Pracownicy otrzymali atrakcyjne dofinansowanie 10 zł dziennie. Obecnie mają oni stały dostęp do pełnowartościowych dań dostarczanych przez dwóch restauratorów (niebawem planowane jest nawiązanie współpracy z kolejnym). Posiłki przywożone są prosto do fabryki, zawsze ciepłe i odpowiednio zapakowane. Restauracje zapewniają różnorodne menu dostosowane do aktualnych oczekiwań pracowników.

“Dzięki SmartLunch nasi pracownicy codziennie mogą zjeść smaczny, pełnowartościowy posiłek. Jedzenie przyjeżdża ciepłe, w praktycznym opakowaniu. Restauratorzy, z którymi współpracuje SmartLunch, zapewniają nam różnorodne dania i reagują na nasze bieżące potrzeby. Odkąd zaczęliśmy korzystać ze SmartLunch, organizacja posiłków przebiega sprawnie, mamy też stały wgląd w informacje na temat zamówień”


Karolina Libertowska
Młodszy specjalista ds. personalnych w Sest-Luve Polska

Wprowadzenie SmartLunch usprawniło proces organizacji posiłków w firmie i przyspieszyło jego przebieg, oszczędzając czas pracowników administracyjnych. Stały dostęp do informacji na temat zamawianych dań również ułatwia pracę administracji. Część osób zatrudnionych w Sest-Luve Polska zamawia posiłki tak chętnie, że regularnie przekracza miesięczną kwotę dofinansowania.

To może Cię zainteresować

No items found.