Jak wygląda proces rekrutacji w SmartLunch?
Zespół SmartLunch

Jak wygląda proces rekrutacji w SmartLunch?

Rekrutacja w SmartLunch to kluczowy proces. Szukamy najlepszych kandydatów, cenimy ich umiejętności i słuchamy. Dążymy do tworzenia wyjątkowego zespołu.

Proces rekrutacji: krok po kroku do nowej ścieżki kariery

SmartLunch to nie tylko firma - to grupa osób, które dążą do tworzenia czegoś wyjątkowego. To właśnie dlatego proces rekrutacji w SmartLunch jest tak istotny. Poszukujemy i zatrudniamy najlepszych kandydatów i najlepsze kandydatki, w naszej organizacji mogą rozwijać się i osiągać sukcesy. Dla nas rekrutacja to czas wzajemnego poznawania się.

Chcemy, aby każdy poczuł, że jest dla nas ważny/a, że doceniamy jego/jej umiejętności i doświadczenie oraz, że jesteśmy gotowi i otwarci na słuchanie.

W tym artykule omówimy, jak wygląda typowy proces rekrutacji w SmartLunch.

1. Wybierz ofertę dla siebie i prześlij nam swoją aplikację.

Przejrzyj aktualne oferty pracy w SmartLunch. Wybierz odpowiednią do Twoich kompetencji i zainteresowań. Przeczytaj dokładnie ogłoszenie i nie bój się podkreślić w swoim CV elementów spójnych z zakresem zadań na stanowisku. Już na tym etapie pochwal się wszelkimi pasjami i zdolnościami, które mogą być atutem na stanowisku, na które aplikujesz.

Jeśli na ten moment nie ma oferty odpowiadającej Twoim umiejętnościom, zostaw nam swoją aplikację tutaj [link do aplikacji spontanicznej]. Prześlij aktualne CV i podaj swoje dane kontaktowe, będziemy o Tobie pamiętać, poszukując osoby z Twoim doświadczeniem.

2. Daj nam czas na zapoznanie się z Twoją aplikacją

Nasz zespół rekruterów analizuje wszystkie aplikacje i wybiera te najbardziej odpowiadające naszym potrzebom. Zapoznamy się z Twoim zgłoszeniem, omówimy je z managerem, do którego zespołu poszukujemy nowej osoby. Jeśli Twoje kompetencje będą zgodne z naszymi potrzebami, zadzwonimy do Ciebie i po krótkiej rozmowie, jeśli wszystko będzie dla Ciebie jasne i dojdziemy do porozumienia w fundamentalnych kwestiach, wspólnie ustalimy termin pierwszej rozmowy rekrutacyjnej.

3. Zaprezentuj się podczas rozmowy rekrutacyjnej

Nie ma czym się stresować, chcemy poznać Cię bliżej. Żeby czuć się pewnie na rozmowie, możesz zerknąć do poradnika kandydata/tki [link] oraz zapoznać się z naszą stroną internetową, aby lepiej nas poznać. W naszej siedzibie - czy też zdalnie na spotkaniu poznasz osobę z HR oraz swojego potencjalnego przyszłego managera. Pamiętaj, że to spotkanie ma służyć również Tobie, więc śmiało zadawaj nam pytania. 

4. Weź udział w rozstrzygającym etapie rekrutacji

Aby wybrać właściwą specjalistę/tkę, przygotowujemy dla osób kandydujących kilka zadań, które będą tożsame z zadaniami wykonywanymi na stanowisku np. w wypadku stanowisk handlowych, może to być symulacja rozmowy telefonicznej. Staramy się, aby czas, który kandydaci/ki poświęcają na ten etap, nie był dłuższy niż dwie godziny.

5. Czekaj na informację zwrotną

Każda z osób, z którą spotkaliśmy się, może liczyć na feedback po rekrutacji. Informujemy o zakończeniu danej rekrutacji i przekazujemy informację zwrotną niezależnie od decyzji o zatrudnieniu. To na tym etapie przekazujemy Ci tę wspaniałą informację o zaproszeniu do zespołu i składamy ofertę pracy. Jeśli jednak tym razem Twoja kandydatura nie została wybrana jako najbardziej odpowiednia, również możesz liczyć na feedback, a jeśli sobie tego życzysz, również pogłębioną informację zwrotną, aby wiedzieć nad czym możesz pracować. Jeśli uda Ci się rozwinąć swoje umiejętności z chęcią spotkamy się ponownie. :) 

Proces rekrutacji w SmartLunch skracamy do niezbędnego minimum. Zależy nam, żeby wybrana przez nas osoba mogła rozpocząć z nami współpracę tak szybko, jak to możliwe, a feedback przekazujemy najszybciej jak to możliwe po podjęciu decyzji przez zespół rekrutacyjny. W toku rekrutacji stawiamy na transparentną komunikację, bo naszym celem jest znalezienie najlepszych talentów, które będą wspaniałym uzupełnieniem naszego zespołu.

To może Cię zainteresować