Jak SmartLunch rozwiązuje wszystkie problemy z żywieniem w firmie?

Jak SmartLunch rozwiązuje wszystkie problemy z żywieniem w firmie?

Tego, jak ważne jest regularne odżywianie w ciągu dnia pracy, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Ale dlaczego warto zdecydować się na finansowanie posiłków pracowniczych ze SmartLunch? Już wyjaśniamy!

O sposobach organizacji żywienia zbiorowego, pisaliśmy już wcześniej. Zastanówmy się więc, jak wybrać idealny, najbardziej opłacalny model, zarówno dla pracodawcy, jak i zatrudnionych osób. 

Na rynku pojawiło się wiele opcji organizowania posiłków pracowniczych. Jedną z najpopularniejszych jest zainwestowanie w automat vendingowy. Jest to z pewnością sposób bardzo prosty, bo pracownicy i pracowniczki mogą samodzielnie kupić drobną przekąskę. Poważnym minusem jest jednak fakt, że najczęściej produkty dostępne w maszynach są wysoko przetworzone, co niekorzystnie wpływa na stan zdrowia. Nawet jeśli w asortymencie znajdą się kanapki i sałatki, a pracodawca zatrudni zewnętrzną firmę, która zajmie się codzienną zmianą towaru, to jakość może być niezadowalająca. 

Kolejnym rozwiązaniem jest udostępnienie zatrudnionym osobom bufetu lub sklepiku na terenie zakładu pracy. Sposób wydaje się wygodny, ponieważ właściciel firmy może zlecić prowadzenie go osobie z zewnątrz, która weźmie na siebie odpowiedzialność za odpowiednie zatowarowanie i rozliczenia. Warto jednak pamiętać, że przekąski serwowane w bufecie, choć z pewnością zdrowsze niż te z automatów vendingowych, dalej jednak pozostają zimne. Trudno zorganizować pełnowartościowy, ciepły obiad bez dostępu do kuchni bądź wyłącznie przy użyciu kuchenki mikrofalowej.  

Wygodnym sposobem wydaje się zorganizowanie kantyny pracowniczej. Pracownicy i pracownice mogą podczas przerwy udać się do stołówki, spożyć przygotowany na miejscu posiłek bez opuszczania zakładu pracy. Rozwiązanie jest jednak dość problematyczne dla pracodawcy - po pierwsze generuje spore koszty związane z budową miejsca spełniającego odpowiednie warunki sanitarne. Dodatkowo, nie w każdej firmie znajdzie się odpowiednia przestrzeń na obiekt gastronomiczny. Po drugie, pracodawca jest wówczas odpowiedzialny za zatrudnienie personelu zajmującego się przygotowaniem i wydawaniem posiłków. Niekażda organizacja dysponuje wystarczającym budżetem. 

A co z cateringiem? Korzystając z usług zewnętrznych restauratorów wystarczy, że firma zapewni pomieszczenie socjalne spełniające rolę stołówki. Jednak jak rozwiązać kwestie organizacyjne? W centrum dużych i średnich miast rozwiązanie wydaje się łatwe - pracownicy i pracownice mogą po prostu wyjść na szybki lunch bądź prywatnie zamówić go do pracy. Jednak problem pojawia się w przypadku zatrudnionych w dużych halach produkcyjnych, które często mieszczą się na obrzeżach. Wtedy organizacją posiłków zajmują się osoby z kadry menadżerskiej: przedstawiciele, przedstawicielki działu HR lub kierownicy i kierowniczki produkcji. To rozwiązanie powoduje jednak wiele problemów związanych m.in. z rozliczaniem czy preferencjami żywieniowymi zatrudnionych osób. Każdy z nas może sobie wyobrazić, jak problematyczne jest codziennie zbieranie zamówień i drobiazgowe "składki” z współpracownikami. 

Jak znaleźć korzystną alternatywę?  

Z pomocą przychodzi aplikacja SmartLunch, która nie tylko łączy zalety najwygodniejszych rozwiązań, ale także eliminuje ich wady. SmartLunch to po prostu wygoda i jakość. 

Wygoda

Każda z zatrudnionych osób otrzymuje dostęp do prostej w obsłudze aplikacji, dzięki której może zamówić wybrany posiłek. Istnieje także dogodne rozwiązanie dla osób, które z różnych powodów nie korzystają z urządzeń mobilnych - to funkcjonalne SmartBoxy montowane na terenie zakładów produkcyjnych. 

W wielu firmach współpracujących ze SmartLunch funkcjonuje model dziennego dofinansowania w wysokości około 6 zł - to koszt zupy lub kanapki. Pracownik ma oczywiście możliwość zamówienia droższego dania, kwota zostaje wtedy potrącana z wynagrodzenia, bądź ściągnięta z karty płatniczej. Rozwiązuje to problem rozliczeń, bo każdy pracownik/pracownica indywidualnie odpowiada za swoje płatności. Dodatkowo, osoba uprawniona otrzymuje dostęp do panelu administratora, w którym o dowolnej porze może pobrać szczegółowy raport wszystkich zamówionych posiłków. Osoba odpowiedzialna za finanse firmy jest zwolniona z obowiązku prowadzenia dokumentacji - wszystkim automatycznie zajmuje się system SmartLunch. 

Zdrowie i jakość 

Partnerami biznesowymi firmy SmartLunch są restauracje dbające o jakość wydawanych posiłków. Menu zmieniane każdego dnia zapewnia zróżnicowaną i bogatą dietę. Użytkownicy aplikacji nie są “skazani” na monotonię, ponieważ mają wybór spośród wielu posiłków. W ofertach partnerskich restauratorów znajdują się także posiłki wegetariańskie, sałatki, czy dania fit, dzięki temu coraz bardziej świadomi znaczenia diety w codziennym życiu bez problemu znajdą coś dla siebie. W przeciwieństwie do automatów vendingowych, sklepików czy bufetów, SmartLunch umożliwia zamawianie pełnowartościowych obiadów, stanowiących korzystną alternatywę dla szybkich, często wysokokalorycznych przekąsek. 

Bezpieczeństwo 

Szczególnie w dobie pandemii koronawirusa dbałość o zdrowie wysunęła się na pierwszy plan. O tym, dlaczego SmartLunch jest rozwiązaniem zapewniającym bezpieczeństwo, pisaliśmy TUTAJ. Według wielu badań wirus nie przenosi się przez jedzenie1, a wysoka temperatura posiłków zabija drobnoustroje2. Ponadto, wszyscy współpracujący ze SmartLunch restauratorzy, ściśle przestrzegają norm sanitarnych. Posiłki są przywożone do zakładu pracy przez dostawców noszących maseczki, a wszystkie obiady są hermetycznie i dokładnie zgrzewane. Dodatkowo system SmartLunch umożliwia rozdzielnie dostaw na różne godziny i lokalizacje. To rozwiązanie zapobiega gromadzenia się tłumów w jednym miejscu, a tym samym nie stwarza okazji do rozprzestrzeniania się wirusa.  

Szukasz benefitu żywieniowego? Wybierz aplikację SmartLunch!

Każda firma może wybrać optymalne rozwiązanie korzystnia z benefitu żywieniowego. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na kluczowe elementy opisane w niniejszym artykule. O trzech powodach, dla których warto wdrożyć aplikację oferowana przez SmartLunch pisaliśmy już wcześniej. Każdy z nich jest niepodważalnym argumentem, dlaczego współpraca z nowoczesną platformą jest idealnym rozwiązaniem problemów z żywieniem zbiorowym.

1huffpost.com/entry/coronavirus-food-what-to-know_l_5e600d6bc5b644545ea4913b

2gis.gov.pl/aktualnosci/qa-dotyczace-zywnosci-i-koronawirusa/

https://www.huffpost.com/entry/coronavirus-food-what-to-know_l_5e600d6bc5b644545ea4913b

To może Cię zainteresować

No items found.