SmartLunch zamiast tabelki w Excelu. Szybciej i bezpieczniej.  

SmartLunch zamiast tabelki w Excelu. Szybciej i bezpieczniej.  

Nowy benefit w firmie to zwykle profity dla pracowników, a dla działów HR - dodatkowa praca związana z zarządzaniem i rozliczaniem świadczenia. Jak połączyć bonus z niskim nakładem sił na działania administracyjne? Wdrożyć SmartLunch. 

Klientami SmartLunch są nie tylko firmy, które wcześniej nie oferowały pracownikom posiłku w pracy, ale też takie, które wcześniej korzystały z usług lokalnych restauracji i ich usług cateringowych. Po wdrożeniu aplikacji od SmartLunch, wciąż korzystają z oferty ulubionych restauracji, ale zyskali czas, bo proces zamawiania i rozliczania jest w pełni zautomatyzowany. 

Osoby odpowiadające za administrację nie muszą prowadzić ewidencji w Excelu i skrupulatnie notować każdej złotówki wydanej na posiłki.

System SmartLunch jednym kliknięciem generuje raport wszystkich zamówionych posiłków, wyszczególniając wybrany okres rozliczeniowy lub miejsce dostawy. Oprogramowanie od SmartLunch można zintegrować z dowolnym programem kadrowo-płacowym, a wszystkie dane błyskawicznie się importują tworząc wspólny ekosystem.  

Rozliczenia bez problemu 

Gdy pracownicy stołują się “na własną rękę”, zamawiają jedzenie z dowozem, posilają się u “pana kanapki”, czy wychodzą do restauracji na lunch - nie ma problemu. Schody pojawiają się, gdy pracodawca partycypuje w koszcie posiłku pracownika. Zbieranie zamówień, monitorowanie ich liczby, odliczanie dofinansowania pracownikom, raportowanie i jeszcze wiele innych czynności związanych z kompleksową organizacją procesu zamawiania posiłków, spada na dział HR. 

Dzięki SmartLunch można bardzo szybko wyeliminować problem. System kompleksowo organizuje cały proces.

Raportuje liczbę zamówionych posiłków przez każdego pracownika, wysokość “skonsumowanego” przez niego dofinansowania do posiłku, a także wkład własny pracownika, który rozliczany jest poprzez potrącenie z pensji lub bezpośrednio z wcześniej podpiętej do systemu karty pracownika. 

To sprawia, że jest wygodniej dla pracownika, prościej dla administracji, bez żadnej dodatkowej pracy. 

Brak błędów   

Ludzką rzeczą jest się mylić, ale pomyłka w raportach finansowych może nieść za sobą spore konsekwencje. Alternatywą są nowoczesne rozwiązania, takie jak aplikacja od SmartLunch. Ręczne przenoszenie danych 1000 osób trwa jeden dzień roboczy, który przecież można przeznaczyć na bardziej produktywne czynności. 

Dzięki aplikacji SmartLunch raporty i deklaracje ZUS generują się jednym kliknięciem. Warto więc zaoszczędzić sobie stresu i jednocześnie zyskać dodatkowy czas. 

Elastyczne rozwiązanie

Wdrożenie SmartLunch wiąże się z podpisaniem umowy. Jednak co w sytuacjach losowych, gdy na przykład zarząd zdecyduje o pracy w trybie zdalnym? Wystarczy przestać zamawiać! Zaprzestanie z korzystania ze SmartLunch nie niesie ze sobą żadnych kar, ani kosztów. Do zamawiania można wrócić w każdej chwili. 

Ulga podatkowa 

Warto dodać, że posiłki pracownicze dofinansowane przez pracodawcę (do kwoty 190 zł miesięcznie) są zwolnione z oskładkowania ZUS. Trzeba jednak wykazać ich dokładną ewidencję, co w przypadku konieczności wypełnienia jej ręcznie jest dużym utrudnieniem. Jednak, oczywiście, dzięki panelowi administratora w aplikacji SmartLunch, gotowy raport dla ZUS-u można wygenerować jednym kliknięciem. 

Benefit SmartLunch to rozwiązanie, które nie tylko jest smacznym bonusem dla pracowników, ale także przemyślana optymalizacja i automatyzacja procesów, które spędzają sen z powiek nie jednemu pracownikowi administracji!

To może Cię zainteresować

No items found.