Historie klientow smartlunch: Tymbark. SmartLunch jako wartość dla pracownika i firmy

Historie klientow smartlunch: Tymbark. SmartLunch jako wartość dla pracownika i firmy

Kulisy współpracy SmartLunch i polskiego giganta branży napojów.Tymbark to znana w całej Polsce marka soków, nektarów i napojów, wchodząca w skład grupy jednego z największych koncernów spożywczych w Europie Środkowo-Wschodniej - grupy Maspex.

Zakłady produkcyjne znajdują się w wielu rejonach Polski, między innymi w Olsztynku, gdzie zatrudnionych jest prawie 800 osób.

Ze względu na trzyzmianowy tryb działania olsztyneckiej fabryki oraz różne godziny pracy administracji czas pracy wielu pracowników przypadał na porę obiadową. Firma chciała zorganizować dla nich jedzenie, aby mieli dostęp do ciepłych posiłków w miejscu pracy i nie byli głodni. Poszukiwanie rozwiązania żywieniowego było też motywowane tym, że Tymbark Olsztynek rekrutował nowe osoby do pracy, a informacja o dofinansowaniu do posiłków mogła pomóc przyciągnąć kandydatów. Początkowo rozważano nawiązanie stałej współpracy z firmą cateringową, jednak zaspokojenie różnych potrzeb żywieniowych wszystkich osób w firmie było niełatwym zadaniem. Ostatecznie zarząd zdecydował się na wprowadzenie SmartLunch ze względu na innowacyjność rozwiązania i różnorodne menu.

“Nasi pracownicy pracują w różnych godzinach, dlatego chcieliśmy, by mieli możliwość zjedzenia pełnowartościowych posiłków w miejscu pracy. SmartLunch okazał się doskonałym rozwiązaniem, które trafia w gusta zarówno pracowników produkcyjnych, jak i administracji.” 

Agnieszka Pieczara
Specjalistka ds. ochrony zdrowia w Tymbarku Olsztynek

SmartLunch zapewnił oddziałowi Tymbarku w Olsztynku kilka godzin dostaw jedzenia na różne pory dnia oraz dwóch lokalnych restauratorów, którzy zadbali o różnorodne menu. Ze względu na dużą powierzchnię fabryki i komfort osób zatrudnionych w firmie zamówienia dowożone są do czterech punktów na terenie zakładu. Pracownicy otrzymali dofinansowanie w wysokości 6 złotych, a menu zostało tak ułożone, by znalazły się w nim zarówno dania, których cena minimalnie przekracza wysokość dofinansowania, jak i droższe potrawy.

“Bardzo pozytywnie oceniamy SmartLunch. To przede wszystkim wartość dla pracownika, który może wygodnie zamówić ciepły posiłek i zjeść go w miejscu pracy bez konieczności posiadania gotówki. Dla firmy to duży plus w rekrutacji kandydatów do pracy i zatrzymaniu aktualnych pracowników. Wszystko działa świetnie, posiłki rozliczamy bezproblemowo.”

Agnieszka Pieczara
Specjalistka ds. ochrony zdrowia w Tymbarku Olsztynek

Pracownicy Tymbarka chętnie korzystają z możliwości zamawiania jedzenia za pośrednictwem SmartLunch. Dzięki dofinansowaniu do posiłków mogą oni przy niewielkiej dopłacie zjeść nawet dwudaniowy obiad i stale mają dostęp do ciepłego, pełnowartościowego jedzenia. Pracownicy zamawiają posiłki samodzielnie za pomocą aplikacji SmartLunch lub kiosków multimedialnych - SmartBoxów. Sam system działa sprawnie, a stały wgląd w informacje i możliwość generowania raportów ułatwia administracji rozliczanie zamówień.

To może Cię zainteresować

No items found.