Historie klientów SmartLunch: Saint-Gobain. SmartLunch tańszy i prostszy niż kantyna

Historie klientów SmartLunch: Saint-Gobain. SmartLunch tańszy i prostszy niż kantyna

SmartLunch pomaga Saint-Gobain uszczęśliwiać pracowników różnorodnymi posiłkami z dofinansowaniem. Firma Saint-Gobain to potentat w branży materiałowej, który jest jednym z największych inwestorów w Polsce.

W 2017 roku wartość obrotów grupy w kraju wyniosła 4,7 mld złotych. Polska część grupy Saint-Gobain istnieje od 2014 roku i obejmuje 25 zakładów przemysłowych produkujących materiały dla przemysłu samochodowego oraz budownictwa.

Kamila Dylewicz-Markowska - specjalista ds. personalnych w żarskim oddziale Saint-Gobain Polska wspomina, że firma od dawna chciała zapewnić swoim pracownikom odpowiednie zaplecze socjalne, aby czuli się doceniani przez pracodawcę i nie musieli martwić o posiłki  w trakcie pracy. Jednym z pierwszych pomysłów było wybudowanie kantyny pracowniczej, jednak jest to bardzo kosztowne i pracochłonne przedsięwzięcie, którego realizacja wiąże się ze spełnieniem szeregu wymogów wynikających z przepisów. Firma próbowała dofinansowywać posiłki z miejscowych restauracji, ale okazało się, że ze względu na sporą liczbę zatrudnionych oraz dużą powierzchnię zajmowaną przez zakład tylko część osób mogła korzystać z tego rozwiązania. Pracownicy Saint-Gobain zazwyczaj są rozproszeni po całym terenie fabryki, dlatego trudno znaleźć miejsce spożywania posiłków dogodne dla wszystkich.

Początkowo rozważaliśmy otwarcie kantyny. Dostaliśmy kontakt do SmartLunch i okazało się, że to rozwiązanie jest znacznie prostsze i tańsze.

Kamila Dylewicz-Markowska, specjalista ds. personalnych
Saint-Gobain Polska Sp. z. o.o.

Zarząd obawiał się, że z dofinansowań żywieniowych będą mogły korzystać jedynie osoby zatrudnione w administracji, które, w przeciwieństwie do pracowników produkcji, mogą swobodnie poruszać się po terenie fabryki. Innym problemem związanym z żywieniem pracowników, z jakim borykała się firma przed nawiązaniem współpracy ze SmartLunch, była wąska oferta lokalnej restauracji.

Umożliwiliśmy ustawienie kilku lokalizacji dostawy w obrębie fabryki, by posiłki zamawiane w różnych lokalach przez pracowników trafiały bezpośrednio do ich miejsca pracy. Nasza usługa pozwala zamawiać dania od kilku restauratorów, dzięki czemu udało się zapewnić osobom zatrudnionym w Saint-Gobain dostęp do różnorodnych kuchni i smaków. W ramach dodatkowego wsparcia podzieliliśmy się z firmą naszą wiedzą w zakresie urządzania wygodnej i funkcjonalnej stołówki pracowniczej.

Cieszymy się z szerokiego, zróżnicowanego menu, które trafia w gusta pracowników o różnych potrzebach i preferencjach. Informacja o posiłkach pracowniczych wywołuje pozytywne reakcje również w trakcie rekrutacji nowych pracowników.

Kamila Dylewicz-Markowska, specjalista ds. personalnych
Saint-Gobain Polska Sp. z. o.o.

Dzięki usłudze SmartLunch zakład zadbał o swoich pracowników, unikając kosztownych wydatków związanych z budową kantyny i organizacją zaplecza gastronomicznego. Teraz osoby zatrudnione na różnych stanowiskach mogą z powodzeniem korzystać z benefitów żywieniowych, a duży wybór finansowanych dań podniósł poziom satysfakcji pracowników w Saint-Gobain. Liczba korzystających z dofinansowań do posiłków w ciągu kilku miesięcy zwiększyła się z 30 do 270 miesięcznie. Dofinansowanie obiadów okazało się atrakcyjnym benefitem, który pomaga budować wizerunek polskiego oddziału Saint-Gobain jako dobrego pracodawcy i korzystnie wpływa na rekrutowanie nowych osób do pracy w firmie.

To może Cię zainteresować

No items found.