Henkel Polska Operations - od posiłku regeneracyjnego do benefitu

Henkel Polska Operations - od posiłku regeneracyjnego do benefitu

Przeczytaj o tym, jak posiłki profilaktyczne stały się atrakcyjnym benefitem dla wszystkich pracowników fabryki.

Firma Henkel rozpoczęła działalność w Polsce na początku lat 90. W 1991 roku Henkel przejął fabrykę detergentów w Raciborzu. Obecnie raciborski oddział przedsiębiorstwa produkuje chemię gospodarczą oraz środki higieny osobistej i zatrudnia około 250 pracowników.

Henkel zgodnie z przepisami zapewniał swoim pracownikom posiłki regeneracyjne. Były to jednak zestawy żywieniowe w postaci suchego prowiantu i nie spełniały oczekiwań osób zatrudnionych na produkcji. Niezadowolenie pracowników było dużym problemem i negatywnie wpływało na retencję pracowniczą w przedsiębiorstwie. Firma nie mogła pozwolić sobie na tracenie pracowników, dlatego chciała zorganizować dla nich posiłki profilaktyczne, które byłyby jednocześnie łatwo dostępne, zgodne z wymogami żywieniowymi zawartymi w Kodeksie pracy i smaczne.

“Wprowadzenie SmartLunch zaczęło się od posiłków regeneracyjnych dla grupy pracowników. Wcześniej mogliśmy im je zapewnić jedynie w formie suchego prowiantu i napojów.“

Adrian Wycisk
członek zarządu Henkel Polska Operations Sp. z o.o.

SmartLunch umożliwił firmie wprowadzenie pełnowartościowych, ciepłych dań obiadowych bez dużego zwiększania nakładów finansowych na żywienie pracownicze. Pomógł jej również nawiązać współpracę z restauratorem, który zaproponował posiłki w atrakcyjnej cenie. Dowożenie jedzenia okazało się na tyle korzystnym rozwiązaniem, że Henkel Polska Operations Sp. z o.o. postanowił wprowadzić posiłki jako benefit dla pracowników. Na terenie zakładu umieściliśmy też kiosk multimedialny, który ułatwił pracownikom sprawne zamawianie dań.

“System SmartLunch jest bardzo prosty i wygodny w obsłudze. Bez problemu obsługuje 8 różnych lokalizacji na terenie naszej fabryki. Zamawiamy też posiłki dla gości, które są wygodnie rozliczane na fakturę poza systemem dofinansowania.”

Adrian Wycisk,
członek zarządu Henkel Polska Operations Sp. z o.o.

Dzięki benefitom w postaci dofinansowania do posiłków zamawianych przez aplikację SmartLunch zadowolenie pracowników firmy znacznie wzrosło. Obecnie Henkel oferuje swoim pracownikom atrakcyjne dofinansowanie do dań, które dowożone są do ośmiu miejsc na terenie fabryki. Dzięki temu pracownicy nie tracą czasu na chodzenie do stołówki i mogą cieszyć się smacznymi, łatwo dostępnymi posiłkami. Wprowadzenie dofinansowania żywieniowego pomogło firmie budować wizerunek atrakcyjnego pracodawcy oraz wzmocnić lojalność pracowników. Osoby zatrudnione w firmie otrzymują wysokie dofinansowanie do obiadów. W lutym z platformy SmartLunch skorzystało 68% pracowników, a liczba zamówień przekroczyła 20 posiłków na osobę. Posiłki dla pracowników sprawiły, że Henkel atrakcyjniej prezentuje się na rynku pracy. Firma wykorzystuje usługę SmartLunch także do zamawiania dań dla gości, które można wygodnie rozliczyć na fakturę niezależnie od systemu dofinansowania pracowniczego.

To może Cię zainteresować

No items found.