Historie klientów SmartLunch: Borgers. SmartLunch rośnie razem z firmą

Historie klientów SmartLunch: Borgers. SmartLunch rośnie razem z firmą

Borgers Polska jest częścią niemieckiego koncernu Borgers SE & Co. KGaA działającego w branży automotive. Borgers Polska zajmuje powierzchnię 10,8 ha i produkuje systemy wygłuszeniowe dla samochodów ciężarowych.

Na lata 2019-2020 firma zaplanowała zatrudnienie od 500 do 600 pracowników.

Firma uważała, że dostęp do ciepłego jedzenia w pracy powinien być powszechnym standardem. Karolina Wojtasiewicz, menadżer zespołu HR w Borgers Polska, pracowała wcześniej w zachodnich firmach z branży automotive i stamtąd wyniosła przekonanie, że posiłki pracownicze są normą. Z tego powodu szukała sposobu, by zapewnić pracownikom Borgers posiłki odpowiedniej jakości, unikając mozolnego zbierania zamówień i ich czasochłonnego rozliczania.

"Nasza współpraca rozpoczęła się krótko po rozpoczęciu produkcji. Zatrudnialiśmy wtedy 70 osób. W ciągu roku zatrudnienie wzrosło do około 300 osób, SmartLunch dostosował swoją usługę do naszych zmieniających się potrzeb."

Karolina Wojtasiewicz
HR Manager, Borgers Polska

SmartLunch towarzyszy Borgers Polska niemal od samego początku - od momentu rozpoczęcia przez firmę produkcji, kiedy zatrudnionych było ok. 70 osób. Gdy liczba pracowników zwiększyła się do 300, SmartLunch zaproponował kolejne miejsca i godziny dostawy, a także znalazł kolejnego restauratora, który zgodził się dowozić posiłki do firmy. SmartLunch na bieżąco reagował na rosnące potrzeby Borgers Polska. Wprowadzenie zmian w liczbie dostaw oraz restauracji odbywało się w ramach początkowej umowy, bez dodatkowych kosztów i formalności. SmartLunch pomógł też restauratorom w odpowiednim ułożeniu menu. Dzięki temu znalazło się w nim wiele dań, których cena mieści się w dziennym limicie dofinansowania do posiłku wynoszącym 7 złotych.

"Zdecydowaliśmy się na SmartLunch, ponieważ dostęp do jedzenia w pracy to pewien standard, a dodatkowo współpraca pozwoliła uniknąć papierologii związanej z zamawianiem posiłków przez wiele osób i uprościła cały proces."

Karolina Wojtasiewicz
HR Manager, Borgers Polska

Pracownicy Borgers chętnie korzystają z dofinansowania (ok. 300 zamówień dziennie) ze względu na atrakcyjną cenę posiłków i fakt, że mogą zamówić dania na jedną z kilku godzin, i że przyjeżdżają one prosto do ich miejsc pracy. W marcu 2019 pracownicy Borgers zamówili 4,5 tysiąca posiłków. Choć osób zatrudnionych w firmie jest sporo, każda z nich ma swobodny dostęp do ciepłych dań, które może zjeść podczas swojej przerwy w pracy. Co ważne, organizacja posiłków ze SmartLunch jest prosta i przebiega sprawnie, bez obciążania dodatkową pracą działu HR oraz księgowości. Firma Borgers ma pewność, że koszty organizacji żywienia pozostaną takie same, nawet wtedy, gdy zwiększy się liczba miejsc dostawy lub dowożących jedzenie restauratorów.

To może Cię zainteresować

No items found.