Jak wspierać zaangażowanie pracowników? Odpowiedzi znajdziesz w e-booku People Innovation
Zespół SmartLunch

Jak wspierać zaangażowanie pracowników? Odpowiedzi znajdziesz w e-booku People Innovation

Za nami II edycja konkursu People Innovation, w którym wzięli udział autorzy najciekawszych projektów w obszarze HR. Chcesz poznać sprawdzone programy? Znajdziesz je w najnowszym e-booku.

Znamy zwycięzców II edycji konkursu People Innovation! W półfinale konkursu znalazło się 20 projektów z firm z różnych branż i różnej wielkości. Wszystkie łączy jeden mianownik - CZŁOWIEK - PRACOWNIK - wdrożone rozwiązania wpływają na budowanie zaangażowania pracowników, wspierają ich rozwój, a przede wszystkim są elementem budowania firm o wysokiej kulturze organizacyjnej. 

ZAINSPIRUJ SIĘ - BEZPŁATNIE POBIERZ E-BOOK 

W tegorocznym TOP 3 People Innovation znalazły się:

I miejsce - Tradedoubler Polska Lukasz Szymula "Smart Working Policy"

II miejsce - Auchan Retail Polska MARTYNA SAŁEK, Agnieszka Pluta, Mateusz Parzybót "Integracja 2.0 czyli onboarding nastawiony na pracownika"

III miejsce - Antal Poland Monika Kiliańska, Fabian Pietras "IT MUM"

Bezkonkurencyjny okazał się projekt Łukasza Szymuli z firmy Tradedoubler Polska pod nazwą "Smart Working Policy"

Bezkonkurencyjny okazał się projekt Łukasza Szymuli z firmy Tradedoubler Polska pod nazwą "Smart Working Policy".

"Smart Working Policy"– to projekt złożonej transformacji Tradedoubler Polska, w której kluczowym elementem jest dobrostan (well-work) całego zespołu. 

Wdrożenie projektu poprzedzone było kilkuletnim projektem budowania zaangażowania i kultury odpowiedzialności. W wyniku meta-analizy dostępnych raportów i analizy wewnętrznych danych ustalone zostało, że zawsze najważniejszym benefitem, wpływającym na wszelkie aspekty dobrostanu pracowników jest CZAS

Dlatego, firma zdecydowała się na taką transformację organizacji, aby skutecznie wdrożyć:

- 6-godzinny dzień pracy,

- elastyczny czas pracy,

- hybrydowy model pracy,

- zwiększony wymiar urlopu wypoczynkowego oraz

- urlop regeneracyjny (sabbatical holiday).

Warto nadmienić, że projekt rozpoczął się kilka miesięcy przed pandemią w związku z czym jego intencja nie wynikała z efektów post-pandemicznych, ale z autentycznego dbania o dobrostan pracowników. Projekt jest ciągle rozwijany.

O tym, w jaki sposób projekt był wdrażany i jakie są jego efekty przeczytacie w e-booku People Innovation.

BEZPŁATNIE POBIERZ E-BOOK 

Integracja i inkuzywność

Celem projektu Auchan, który w tegorocznej edycji zajął zaszczytne drugie miejsce, było ustandaryzowanie procesu onboardingu, aby niezależnie od stanowiska czy miejsca zatrudnienia każdy czuł się częścią zespołu Auchan Polska już od samego początku. Działania prowadzone były z naciskiem na niwelowanie stresu i obaw, które w naturalny sposób towarzyszą nowym pracownikom w pierwszych dniach pracy. Kluczowy był także równy start merytoryczny wszystkich nowych pracowników.  

Projekt przyniósł niesamowite rezultaty. Chcesz sprawdzić?

POBIERZ E-BOOK 

Natomiast trzecie miejsce przypadło firmie Antal, w której wdrożono program wspierający mamy w powrocie do pracy w branży IT. Młode mamy dzięki IT Mum Academy zyskały okazję do przebranżowienia się na profesjonalne Headhunterki branży IT i miały możliwość łączenia obowiązków zawodowych z opieką nad dzieckiem.

Opis wszystkich 20 półfinałowych projektów znajdziecie w e-booku

ZAINSPIRUJ SIĘ - BEZPŁATNIE POBIERZ E-BOOK 

To może Cię zainteresować

No items found.