Jak stworzyć atrakcyjny pakiet benefitów?
Zespół SmartLunch

Jak stworzyć atrakcyjny pakiet benefitów?

Zmienna sytuacja wpływa również na benefity, które powinny być na bieżąco monitorowane i dostosowywane do zmiennych warunków rynkowych i kondycji firmy.

Doświadczeni managerowie rozumieją, że cykle gospodarcze są jak sinusoida. Każdy cykl pozytywny dla firmy musi się przeplatać z cyklem negatywnym. Napływ gotówki i wzrost przychodów firmy muszą się przeplatać z odpływem i problemami w zbilansowaniu przedsiębiorstwa. Zmienna sytuacja wpływa również na benefity dla pracowników, które powinny być na bieżąco monitorowane i dostosowywane do zmiennych warunków rynkowych i kondycji firmy.

Zmiana podejścia do benefitów pozapłacowych

W ostatnim artykule pisałem o zmianie podejścia do benefitów. Wymogi naszych mocodawców w najbliższych miesiącach i latach z pewnością się zmienią. Wobec perturbacji gospodarczych, które nas czekają w epoce post-covidowej podejście do benefitów będzie musiało być bardziej pragmatyczne. Co warto już dzisiaj zrobić:

  • Zbudować matrycę benefitów i określić ich istotność.
  • Zabezpieczyć budżety na benefity, określić kryteria ich przywrócenia.
  • Przygotować listę zmian dotyczącą pakietów benefitów aby z entuzjazmem podejść do czekających nas zmian.

Jak stworzyć atrakcyjny pakiet benefitów

Podczas webinaru nasi eksperci: Artur Dzięgielewski i Beata Kuber dokładnie opisali w jakis sposób audytować a następnie zmienić system benefitów, który macie dzisiaj w firmie. Zapraszam do fragmentów tego wystąpienia oraz do pobrania ebooka, który w zwięzły sposób opisującego proces audytu benefitów. Pobranie ebooka nie wymaga rejestracji i pozostawiania danych.

Jak się przygotować do audytu benefitów

Jak przeprowadzić ankietę wśród pracowników

Jak komunikować wdrożenie benefitów

Jak monitorować użycie benefitów w firmie

To może Cię zainteresować

No items found.