Co składa się na cenę posiłków w SmartLunch?

Co składa się na cenę posiłków w SmartLunch?

Koszt każdego posiłku to nie tylko cena produktów potrzebnych do jego przygotowania. Dowiedz się więcej o cenach jedzenia w SmartLunch.

Jeśli zamierzasz zapewnić swoim pracownikom posiłki i rozważasz skorzystanie z usług SmartLunch, pewnie zastanawiasz się nad tym, czy zamawiane przez naszą platformę dania nie będą droższe niż współpraca z firmą cateringową lub obiady dowożone z restauracji. By rozwiać Twoje wątpliwości, chcielibyśmy krótko opowiedzieć o działaniu SmartLunch i cenach oferowanych przez nas posiłków. Pośredniczymy między firmami organizującymi żywienie dla swoich pracowników oraz restauracjami. Na cenę posiłku zamawianego w ramach usługi SmartLunch składa się kilka czynników, które omawiamy poniżej.

Jakie czynniki kształtują cenę posiłków w SmartLunch?

Koszt wyprodukowania posiłku

Aby przygotować zamówione dania, restaurator musi najpierw kupić niezbędne składniki w hurtowni lub u odpowiednich dostawców. Aby składniki zamieniły się w smaczną potrawę, niezbędny jest kucharz, który zajmie się gotowaniem. Pamiętajmy, że na koszt samej produkcji posiłku składają się również pensje wszystkich pracowników, dzięki którym funkcjonuje lokal - pomocników kuchennych, sprzątaczek, kelnerów. Pensje te muszą być wypłacone niezależnie od obrotów restauracji. Do tych wydatków dochodzi również czynsz lokalowy oraz rachunki za media (a przecież codziennie działająca restauracja zużywa prąd i wodę niemal na skalę przemysłową), a także koszty związane z wyposażeniem i utrzymaniem nieustannie eksploatowanego sprzętu AGD.

Dostawa

Aby posiłki trafiły do czekających na nie pracowników biur i fabryk, muszą zostać przewiezione z restauracji do miejsca dostawy. Restauracja musi również zatrudnić kierowcę i zapewnić samochód do rozwożenia posiłków. Koszt utrzymania auta to ubezpieczenie oraz regularne przeglądy, uzupełnianie oleju, płynu chłodniczego i ewentualne naprawy. Nie zapominajmy, że samochód potrzebuje paliwa do codziennej jazdy, które stanowi kolejny (wcale niemały) koszt.

Opakowanie

Do transportowania posiłków niezbędny jest zakup odpowiednich opakowań. Wbrew pozorom dobrej jakości opakowanie ma duże znaczenie przy dostawie jedzenia. To właśnie opakowania zabezpieczają  potrawy w transporcie, chroniąc przed rozlaniem, oraz utrzymują ich odpowiednią temperaturę.

Prowizja SmartLunch

W cenę każdego wliczonego posiłku wliczona jest prowizja SmartLunch. Co ważne, prowizja pobierana jest tylko od zamówionych posiłków, a co za tym idzie - SmartLunch zarabia tylko wtedy, gdy zapewni swoim klientom satysfakcjonujące ich dania. Prowizja to główne źródło przychodu naszej firmy, to dzięki niej możemy utrzymać cały system SmartLunch i obsługujących go pracowników. Pewnie zastanawiasz się, czy istnienie prowizji musi automatycznie oznaczać wzrost ceny posiłku. SmartLunch pomaga restauracjom znaleźć klientów oraz pozwala im lepiej planować pracę, by mogły minimalizować straty produktów. Dzięki temu restauratorom opłaca się sprzedaż posiłków po niższej cenie.

Dlaczego warto korzystać z usług SmartLunch?

Celem SmartLunch jest przede wszystkim wspieranie firm w dostarczaniu posiłków ich pracownikom. Z tego powodu nasz catering dla firm zapewnia naszym klientom szereg korzyści pozwalających na oszczędność czasu i nakładu pracy podczas organizowania żywienia pracowniczego.

Aplikacja

Aplikacja SmartLunch pozwala na samodzielne i intuicyjne zamawianie posiłków przez pracowników, co sprawia, że nie trzeba poświęcać czasu wybranej osoby, która byłaby odpowiedzialna za zbieranie zamówień od wszystkich. Możliwy jest również wgląd w historię zamówionych dań, co zapewnia użytkownikowi kontrolę nad zamówieniami. Dzięki aplikacji SmartLunch jedzenie można zamawiać zarówno przez urządzenia mobilne, jak i komputery, a także specjalne kioski multimedialne.

Automatyczne rozliczanie zamówień

Płatność za posiłki zamawiane przez naszą aplikację rozliczana jest raz w miesiącu poprzez odliczenie z wynagrodzenia lub pobierana na bieżąco z karty płatniczej pracownika. Jeśli zdecydujemy się przyznać osobom zatrudnionym w firmie dofinansowanie, system SmartLunch sam odejmie stosowną kwotę od ceny zamówienia. Aplikacja SmartLunch to koniec problemów ze skomplikowanym zamawianiem i rozliczaniem posiłków. Wszystkie dania zamówione przez pracowników są automatycznie archiwizowane wraz z informacjami o cenie i restauracji dostarczającej jedzenie. Aplikacja umożliwia błyskawiczne generowanie raportów z wybranego okresu rozliczeniowego. Raporty te da się bezproblemowo zintegrować z programem księgowym, dzięki czemu czas zarezerwowany do tej pory na żmudne rozliczanie zamówień możemy przeznaczyć na wykonywanie innych palących zadań. Rozliczanie zamówień w systemie SmartLunch trwa maksymalnie 30 minut.

Dbanie o jakość posiłków

Użytkownicy aplikacji SmartLunch mogą ocenić każdy zamówiony posiłek. Restaurator ma również możliwość podglądu danych dotyczących najchętniej zamawianych i najlepiej ocenianych posiłków. Funkcja oceniania zamówień oraz statystyki opinii pozwalają restauracjom poznać kulinarne upodobania zamawiających, by móc coraz lepiej rozwijać swoją ofertę, robiąc to zgodnie z preferencjami klientów.

Kompleksowe wsparcie

Firmy, które podejmą współpracę z nami, mogą liczyć na nasze wsparcie w zakresie technicznym i pomoc działu IT w obsłudze aplikacji oraz kiosków multimedialnych przez cały okres trwania współpracy. Dysponujemy też działem obsługi klienta, którego zadaniem jest rozwiązywanie problemów, a także odpowiadanie na wszelkie prośby i uwagi klientów, pracowników zamawiających jedzenie za pomocą systemu SmartLunch oraz restauratorów.

Gotowe rozwiązania w zakresie żywienia pracowników

Realną wartością, jaką otrzymują klienci SmartLunch, jest również to, że mogą powierzyć nam cały proces organizowania posiłków dla swoich pracowników. Żywienie zbiorowe nie ma dla nas tajemnic, dlatego jesteśmy w stanie tak je zorganizować, by wszystko odbywało się sprawnie, a radzenie sobie z ewentualnymi trudnościami spoczywało na naszych barkach. Chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem w zakresie żywienia zbiorowego i zapewniamy wsparcie na każdym etapie jego organizacji - począwszy od składania zamówień aż po ich rozliczanie. Wspieramy naszych klientów również od strony planowania dofinansowań żywieniowych, układania menu oraz rozmów z restauratorami. Skorzystaj z naszego rozwiązania i pozwól, żebyśmy od początku do końca zajęli się organizowaniem posiłków dla pracowników w Twojej firmie

To może Cię zainteresować

No items found.