Organizuj posiłki pracownicze

Jak zgodnie z  przepisami sfinansować i rozliczyć posiłek pracowniczy, aby nie popełnić błędu?


Z naszego e-booka dowiesz się m.in. jak zoptymalizować koszty procesu żywienia pracowników, jakie są zasady rozliczania posiłków w ramach ZFŚS, jak uniknąć podatku PIT i  kiedy możesz odliczyć VAT. Dlaczego benefit żywieniowy to inwestycja, która wszystkim się opłaca? Jak firmy dbają o dobrostan swoich pracowników? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z organizacją posiłków pracowniczych, znajdziecie w bezpłatnym e-booku.

Pobierz bezpłatnego e-booka
Chcę Materiały
Dziękujemy za zgłoszenie. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h.
Oops! Coś poszło nie tak, spróbuj jeszcze raz.
Partner merytoryczny:
TSL Lawyers Strachowicz i Wspólnicy sp. k.

Wiedza, która działa
Najważniejsze aspekty rozliczania posiłków w 2022 r.

Organizuj posiłki pracownicze - finansowanie i rozliczanie w pigułce to e-book, który stanowi
kompendium wiedzy na temat zbiorowego żywienia. Ekspertki z zakresu prawa przybliżają i objaśniają zawiłości obowiązujących przepisów, które regulują kwestię finansowania posiłków oferowanych w miejscu pracy. Na łamach niniejszego e-booka opublikowane zostały także artykuły na temat zmian, które w ostatnich miesiącach zaszły na rynku świadczeń pozapłacowych oraz case study firm zapewniających pracownikom obiady w miejscu pracy.

Partnerem merytorycznym e-booka jest  kancelaria TSL Lawyers Strachowicz i Wspólnicy sp. k., której ekspertki dzielą się doświadczeniem i rzetelną wiedzą.

Nasze ekspertki
Svitlana Strachowicz
Radca prawny / Partner
Radca prawny z ponad 13-letnim doświadczeniem w obsłudze prawnej przedsiębiorstw, w tym od ponad 9 lat świadczy usługi prawne dla branży TSL. Obsługiwała różne podmioty gospodarcze, począwszy od spółek komunalnych i jednostek samorządu terytorialnego, poprzez firmy handlowe i produkcyjne, firmy z branży IT i e-commerce, a kończąc na fundacjach i stowarzyszeniach.
Nasze ekspertki
Joanna Arendarska
Partner TSL Lawyers Strachowicz i Wspólnicy sp. k.
Specjalizuje się w krajowym i międzynarodowym prawie transportowym oraz bezpieczeństwie danych. Posiada wieloletnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej branży TSL oraz obsłudze korporacyjnej firm z sektora IT i e-commerce. Współtwórca i wykładowca studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu. 
E-book podzieliliśmy na trzy moduły, aby w jasny i dostępny sposób dzielić się wiedzą
Finansowanie i rozliczanie
posiłków pracowniczych - aspekty prawne
To kompendium wiedzy na temat
form finansowania i rozliczania
posiłków pracowniczych. Autorzy
przybliżą tematykę związaną z ZUS, PIT, KUP, VAT, a także kwestie korzystania z ZFŚS i organizacji posiłków profilaktycznych.
Posiłek pracowniczy - benefit wspierający zdrowie i dobrostan pracowników
W tym module eksperci odpowiadają na pytania: jak pandemia wpłynęła na zmianę potrzeb pracowników oraz czy posiłek w pracy buduje motywację i zaangażowanie pracowników i wspiera ich w dbaniu o  zdrowie i kondycję.
Zadbaj o pracowników, a oni zatroszczą się o twój biznes
Publikację kończą case study Vita Polymers i Scanfil, które każdego dnia zapewniają swoim pracownikom ciepłe posiłki w pracy. To firmy produkcyjne współpracujące ze SmartLunch, które dbałość o pracowników stawiają na pierwszym miejscu.